Ви тут: Головна Про Факультет Кафедри, НДЛ Кафедра філософії Події Обговорення фільмів Федеріко Фелліні

Обговорення фільмів Федеріко Фелліні

 

           Все почалося на початку жовтня, коли Наталія Дмитрівна принесла розклад сеансів кіноклубу «Ракурс» і порадила нам відвідати один з фільмів італійського режисера. А з часом перегляд фільмів Федеріко Фелліні у старому кінотеатрі «Ліра» стали для нас невеликою спільною традицією.

Тому вечорами вівторків ми відкривали видатні здобутки світового кіно, а разом із тим відкривали й самих себе, тому що неможливо було зрозуміти фільм не пропустивши його крізь себе. Та часом ці перегляди ставали тяжкими, оскільки дуже зачіпали емоційно й духовно.

Ми потрапили у кіноклуб, де не було випадкових людей. Ми потрапили у стару залу на чорно-білий фільм, з акторами, які переживали кожну роль чесно і відкрито. Чого вартує одна Джульєтта Мазіна, зі своїми величезними очима і скромною усмішкою! А пан Дмитро(керівник кіноклубу), який у старому шкіряному пальті, в окулярах і з цигаркою за вухом розказував про найбільш важливі моменти зйомок фільму.

          Федеріко Фелліні – визначний режисер, він своєрідний, він змістовний, він неповторний. Ми побачили доволі багато його фільмів і в деякій мірі ми можемо судити як змінювався режисер, його стиль, світобачення. Фелліні зняв кіно, якому ми повірили, він показав характери, емоції, проблеми, несправедливість.

          Ці фільми доволі складні для сприйняття  у них розкривалася вся фантазія, всі переживання, весь світ режисера. Моментами – нам здавалося, що ми їх розуміємо. Це були моменти радості, справжній діалог. Здавалося, що Фелліні говорив з нами прямо з екрану, ми могли задати будь-яке питання і отримати відповідь. Моментами – тиша. Завжди неприємно, коли хороше спілкування завершується, але всі цим грішать і фільми також. Не дивлячись на це, спілкування з Фелліні надовго залишиться у нашій пам’яті і час від часу ми будемо повертатись до цих розмов.

          Фінали фільмів завжди лишали слід, бо могли докорінно змінити сюжет, ставлення до героїв чи до життя взагалі. А коли на екрані світиться Finі люди починають аплодувати, то в цей момент здається, що Фелліні стоїть десь за екраном і дивиться на задоволені обличчя глядачів.

           Разом з Наталією Дмитрівною ми вирішили присвятити останню пару Есетики обговоренню фільмів Федеріко Фелліні, і кожен, хто хоча б раз відвідував кінотеатр міг розказати про фільм, який його найбільше вразив, про історію створення стрічки, про основні ідеї та символи.

           Ми втілили цей задум у життя і це було дуже цікаво і змістовно. У цьому обговоренні приймали участь Христина Чвірова, Ігор Оксютенко, Денис Версетілов та Марія Гуменюк. 

 

IMG 4542 

IMG 4547 

IMG 4550 

IMG 4557 

IMG 4561 

IMG 4571 

IMG 4578 

IMG 4587

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про Факультет Кафедри, НДЛ Кафедра філософії Події Обговорення фільмів Федеріко Фелліні