Ви тут: Головна Про Факультет Кафедри Кафедра історії України Наукова робота Археологічний кабінет

Археологічний кабінет

Одним із результатів співпраці Київського університету імені Бориса Грінченка та Центру археології Києва Інститут археології Національної академії наук України є створення археологічного кабінету при кафедрі історії України. Він створений за ініціативи доцента О. І. Боня. Кабінет поповнюється археологічними знахідками завдяки сприянню співробітників Центру, студентів-грінченківців, їх родин, всіх, хто цікавиться археологією. Нині в кабінеті налічується понад дві з половиною сотні одиниць зберігання, які представляють розвиток матеріальної культури від кам'яної доби до ХІХ ст. включно.

Серед археологічних матеріалів, що експонуються в кабінеті, є: пізньопалеолітичні і мезолітичні крем’яні відщепи і пластини, вироби з бивня мамонта; зразки керамічного виробництва і знаряддя праці з кременю трипільської культури; фрагменти чорнолакової кераміки з античної Ольвії; зразки давньоруського металургійного виробництва (криця тощо) і фрагменти кераміки з Шестовицького комплексу ІХ - ХІ ст.; керамічні, металеві, скляні та кістяні вироби з київського Подолу ХІІ - XVIII ст. Особливу цікавість викликає передана науковим співробітником Центру археології Києва С. П. Тараненком колекція скляних виробів XVIII - першої половини ХХ ст., що репрезентує різні боки побуту міщанського населення Подолу. Загалом експонати археологічного кабінету використовуються як наочне приладдя для викладання археології України.

Із зібрання археологічного кабінету

Світильник, Трипільська культура, V тис. до н. е.
Кістяний гребінець, ХІІ ст.
Фрагменти скляних браслетів, ХІІ - перша половина ХІІІ ст.

Горщик, перша половина ХІІІ ст.

Натільний хрест, кінець XVI ст.
Керамічна іграшка, XVIII ст.