2017 рік

Співпраця з Українською Бібліотекою імені Симона Петлюри (УБСП) в Парижі

1

Українська Бібліотека імені Симона Петлюри (УБСП) в Парижі розпочала свою діяльність весною 1927 р., коли вже мала у своїх фондах подаровані книжки, журнали і газети (першою зареєстрованою книжкою в каталозі був дарунок Вячеслава Прокоповича – Конституція Української Держави, складена 1710 р. гетьманом Пилипом Орликом у Бендерах).

З часом Бібліотека збагатилася колекціями фотографій, листівок, діапозитивів і негативів, стародавніх та сучасних мап,кількох десятків великих альбомів малюнків і світлин про Україну, альбомами українських гербів та екслібрисів. Вона також мала повну колекцію поштових марок і грошових банкнотів часів української незалежності 1917-1920 р., в її архівному фонді відклались документи з історії українських національно-визвольних змагань та діяльності української еміграції міжвоєнної та повоєнної доби.

Сьогодні Бібліотека має у своїх фондах понад 32000 книжок, зберігає значну кількість музейних речей, диспонує збіркою української періодики (приблизно 600 найменувань, серед яких деякі раритети з початку ХХ ст.) та архівними матеріалами. Бібліотека виступає організатором міжнародних конференцій та симпозіумів, здійснює видавничу діяльність, надає консультативну допомогу українським і французьким дослідникам, наукові зацікавлення яких пов’язані з вивченням політичних та культурних взаємин Франції та України як у минулому, так і на сучасному етапі їх розвитку.

Влітку 2017 рр. за дорученням дирекції УБСП завідувач кафедри всесвітньої історії Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка проф. Ігор Срібняк брав участь у систематизації та каталогізації газетних і журнальних фондів Бібліотеки, а також займався в Україні довидавничою підготовкою та виданням збірки матеріалів міжнародної наукової конференції (Париж, 2006) «Місце і сприйняття постаті Симона Петлюри сьогодні (до 80 річниці його вбивства).

2 Будівля Бібліотеки

Стажування у Білостоці

У жовтні-листопаді 2017 р. завідувач кафедри всесвітньої історії Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка проф. Ігор Срібняк проходив двохмісячний науково-дидактичний стаж в Університеті Білостока (Польща). Його підсумком стала інавгураційна лекція «Kalisz: centrum życia społecznego kulturalnego ukraińskich combatantów wPolsce (1921-1939» («Каліш: центр суспільно-культурного життя українських ветеранів у Польщі (1921-1939)», що була виголошена польською мовою. Вона були висвітлені обставини перебування інтернованих вояків-українців у таборі Каліш, а також специфіка їх проживання в Польщі після ліквідації табору та організації тут «Української Станиці в Каліші».

З фрагментами промови проф. І.Срібняка, а також з його інтерв’ю, даним польським медіям, можна ознайомитись за посиланням:

TV: https://bialystok.tvp.pl/35602698/14012018

Radio: http://www.radio.bialystok.pl/dumka/index/id/150029