Ви тут: Головна Про Факультет Новини Події

Події

Звітня конференція з виробничої практики спеціальності «Філософія»

       16 грудня 2016 року на Історико-філософському факультеті відбулась друга підсумкова конференція з виробничої педагогічної практики студентів-філософів IV курсу. Із вступним словом виступила керівник практики доцент кафедри філософії Т.Г. Купрій, яка відзначила цінність набутих компетентностей для професійного становлення майбутніх фахівців під час практичної діяльності в НЗ. Заступник декана ІФФ - У.В. Лаврик підтримала філософів у практичних починаннях і побажала їм подальших творчих звершень. Практика проводилась на базі гімназії «Потенціал», ліцею «Універсум», НВК № 157, Спеціалізованої ЗОШ № 149. Проходячи практику у групах, студенти презентували свої доробки колективно, що позитивно вплинуло як на зміст, так і на форму їхніх аудиторних звітів. Доповіді кожної групи викликали справжній інтерес у їхніх одногрупників й зацікавлення процесом проходження практики інколи переростало у бурхливі дискусії.

      Окремою складовою практики була профорієнтаційна робота, яка була виконана студентами-філософами. За участі Л.Рожкової, М.Бентковської та О. Коротич учні 11-х класів СЗОШ № 149 відвідали День відкритих дверей кафедри філософії, який відбувся на початку грудня в рамках Грінченківської декади. В той же час велику подяку адміністрація кафедри, факультету та Університету висловила традиційним керівникам баз практики, зокрема М. Бобровському, О. Шульц, Т. Єрмак, А. Малішевській та ін.

 IMG 20161216 115911 

IMG 20161216 115951 

IMG 20161216 122658 

IMG 20161216 124557 

IMG 20161216 124605 

IMG 20161216 125159 

IMG 20161216 131307 

IMG 20161216 131622 

подяка

 

 

Сьомий Міжнародний телеміст 13 грудня 2016 р.

 

13 грудня 2016 р. о 16:00 в аудиторії 411 відбувся Сьомий Міжнародний телеміст у формі Скайп конференції між магістрами істориками Сетон Хол університету, Нью Джерсі, США (керівник професор Дейлі Д. К.) та магістрами істориками Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка (керівник доцент Тарасенко О. О.).

Сьомий Міжнародний телеміст був присвячений звіту американських істориків про виконання їхньої частини американсько-українського науково-дослідницького проекту «Дослідження історії української діаспори у штаті Нью Джерсі, США за допомогою цифрових технологій».

Американські партнери присвятили свій проект вивченню історії української православної церкви у штаті Нью Джерсі та загальній характеристиці чотирьох хвиль української імміграції в США. Зокрема, вони відвідали штаб-квартиру української православної церкви в США у містечку Саут Баунд Брук, де розміщений духовний центр православ’я Америки, так званий «український Єрусалим», оглянули церкву-монумент Св. Андрія Первозванного, побудовану в пам'ять про Голодомор в Україні у 30-х роках ХХ ст., церковно-меморіальний комплекс, де упокоїлися визначні українці США та інших країн.

Американські історики магістри провели дослідження в архіві Центру української культури, пояснили як саме вони застосовували цифрові технології, розповіли про проблеми із якими вони зіткнулися під час роботи та їхнє вирішення. На інтерактивній карті сайту проекту американські партнери виділили парафії української православної церкви, із зображеннями церков та текстами.

Звіт українських істориків магістрів про виконання їхньої частини проекту заплановано на квітень 2017 р.

     Щиро бажаємо всім учасникам проекту плідної праці та нових звершень!

 

IMAG0625 

IMAG0633 

IMAG0639 

IMG 6554 

IMG 6556 

IMG 6561 

IMG 6563 

 

День відкритих дверей кафедри філософії

 

7 грудня 2016 р. в рамках заходів Грінченківської декади відбувся «День відкритих дверей» на кафедрі філософії Київського університету імені Бориса Грінченка.

З вітальним словом до майбутніх абітурієнтів звернулася д. філос. н., проф. Ірина Миколаївна Ломачинська, завідувач кафедри філософії, яка розповіла про структуру, основні досягнення та надбання Університету та кафедри. Присутнім була представлена презентація кафедри, яка розкрила всі аспекти життя викладачів та студентів.  Перед абітурієнтами виступила доцент кафедри А.П. Супруненко, яка ознайомила присутніх із діяльністю факультету та кафедри. Відповідальна за профорієнтаційну роботу доцент Т.Г. Купрій розповіла про правила прийому до Університету, було презентовано сайт, де абітурієнти зможуть ефективно знайти всю необхідну інформацію зі вступної кампанії 2017 року.

Родзинкою профорієнтаційного заходу виявилися наші студенти 1-4 курсів, які брали чи не найактивнішу роль в Дні відкритих дверей. Активістка студпарламентуО. Панкратьєва підготувала відеоролик, розміщений у відеохостингу YouTube(дивитися тут) про студентське життя, не менш ініціативні М.Лютіков та А.Зубрицький продемонстрували майстер-клас з опанування таємниць ораторського мистецтва, О. Окунєва в своїх роздумах акцентувала увагу на ролі філософії в житті кожного, поезія І. Растівського всіх надихнула на подальші творчі звершення, а Л. Рожкова розкрила особливості навчального процесу в Університеті.

На завершення була проведена екскурсія навчальним корпусом. Відвідування бібліотеки, конференцзалу, та басейну глибоко вразили запрошених абітурієнтів, які виявили бажання повернутися ще не раз до нашої гостинної кафедри.

 

 

І Всеукраїнський студентський турнір з філософії

 

І Всеукраїнський студентський турнір з філософії

 

28-29 листопада 2016 р. у Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся І Всеукраїнський студентський турнір з філософії.

Мета турніру – стимулювання творчої фахової діяльності майбутніх молодих науковців, зустріч з представниками різних наукових шкіл, обмін досвідом та ідеями, ознайомлення молоді з результатами останніх досліджень та найновішими тенденціями у філософській системі знань.

У турнірі взяли участь 13 команд вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації з усіх регіонів нашої країни.

Результатом гри стала перемога (І місце) команди Університету державної фіскальної служби України.

Гарну гру (ІІ місце) продемонстрували також команди Львівського національного університету імені Івана Франка та Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

ІІІ призове місце завоювали: Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини та Київський університет імені Бориса Грінченка.

Усім учасникам були вручені сертифікати, переможці отримали дипломи та подарунки від Федерації роботодавців України та Видавництва «Либідь».

 

DSC 0959 1500x1000 

DSC 0954 1500x1000 

DSC 0950 1500x1000 

DSC 0861 1500x1000 

DSC09340 

DSC09365 

DSC09364 

DSC09355 

DSC09340 

DSC09346 

DSC09378

 

 

 

VІІІ Міжнародна науково-практична конференція

 

VІІІ Міжнародна науково-практична конференція

«Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства та суспільних дисциплін»

25 листопада 2016 р. Відбулася VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства та суспільних дисциплін» організована спільними зусиллями Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди,  Київського університету імені Бориса Грінченка та Вітебського державного університету імені М.П. Машерова.

У роботі конференції взяли участь 27 науковців – викладачів вищих навчальних закладів України, 80 учителів загальноосвітніх шкіл та студентів 4-5 курсів, які вже працюють у середніх загальноосвітніх школах.

На початку конференції з вітальним словом виступив Ректор Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди Прокопенко Іван Федорович, доктор педагогічних наук, професор, завідуюча сектором відділу по роботі з обдарованою молоддю та проведення масових заходів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Гінетова Тетяна Леонтіївна,завідувач кафедри історії України Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Салата Оксана Олексіївна і передала вітання від імені Ректора Київського університету імені Бориса Грінченка та науково-педагогічного колективу. Перед присутніми на пленарному засіданні (online-режимі) виступила директор освітнього напряму Центру вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студійВалентина Курилів (Торонто, Канада) та завідувач кафедри історії Білорусі Вітебського державного університету імені М.П. Машерова, кандидат історичних наук, доцент Дулов Анатолій Миколайович та завідувач аспірантурою цього ж університету, кандидат історичних наук, доцент Косов Олександр Петрович.

Під час конференції працювали 3 секції та круглий стіл. Модератором першої секції «Методика навчання історії та суспільствознавства» була Гінетова Тетяна Леонтіївна, завідуюча сектором відділу по роботі з обдарованою молоддю та проведення масових заходів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України. Модератором другої секції «Методика навчання правознавства» була Рябовол Лілія Тарасівна, доктор педагогічних наук, доцент, доцент кафедри державно-правових дисциплін та адміністративного права Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Модератором третьої секції «Виховання молоді у процесі навчання історії, права та суспільних дисциплін» була Гончарова Ольга Сергіївна, кандидат історичних наук, доцент, завідуюча  кафедри історії України Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.

У рамках конференції відбувся круглий стіл для науковців ВНЗ та вчителів-методистів України «Формаційний чи цивілізаційний підхід у викладанні історії», який модерувала Салата Оксана Олексіївна, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Історико-філософського факультету  Київського університету імені Бориса Грінченка.

У підсумку конференція затвердила резолюцію про подальшу співпрацю та поглиблення обміну досвідом в галузі методики та технологій навчання з історії, правознавства та суспільних дисциплін.

DSC 0014 

DSC 0040 

DSC 0041 

DSC 0085 

DSC 0013 

 

День пам’яті жертв голодомору

26 листопада український народ вшановує пам’ять жертв Голодомору і політичних репресій. Ця дата вшановується щороку в четверту суботу листопада.Напередодні, 25 листопада 2016 р., студенти Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка відзначили 84 річницю пам’яті  жертв Голодомору і політичних репресій (1932-1933 р.).

 

P61125-124236 1300x964

Привітання ШЕПЕТЯКУ ОЛЕГУ про присудження премії Президента України для молодих вчених 2016 року

Указ президента України №509/2016 "Про присудження премій Президента України для молодих вчених 2016 року"

     

    На підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки постановляю:

    Присудити премії Президента України для молодих вчених 2016 року:

– за роботу "Німецькомовна католицька думка другої половини XX століття":

 

ШЕПЕТЯКУ Олегу Михайловичу – докторові філософських наук, професорові Київського університету імені Бориса Грінченка.

Президент України П.ПОРОШЕНКО

17 листопада 2016 року

Указ Президента  http://www.president.gov.ua/documents/5092016-20744

Комітет Державних премій України  http://www.kdpu-nt.gov.ua/work/nimeckomovna-katolicka-dumka-drugoyi-polovini-xx-stolittya

 

 

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про Факультет Новини Події