Ви тут: Головна Про Факультет Новини Події

Події

Події Грінченківської декади 1-8 грудня 2017 року

      З 1 по 8 грудня в Київському Університеті імені Бориса Грінченка проходила традиційна Грінченківська декада. Історико-філософський факультет долучилився до масштабного святкування, а саме: заходах в рамках відкриття декади (Студентський Парламент Університету), урочистостях з нагоди святкування 154-ї річниці від дня народження нашого ідейного лідера Бориса Грінченка, серії майстер-класів і воркшопів до Дня Університету, виставці творчих робіт співробітників та студентів Університету, покладанні квітів до пам’ятника Борису Дмитровичу, п’ятому ювілейному конкурсі «Словник Бориса Грінченка та сучасність», ІV загальноуніверситетському турнірі з шахів «Королівський карась».

      Історико-філософський факультет організував та провів такі заходи: круглий стіл на тему: «Втрачене покоління: криза свідомості європейців після закінчення Великої війни»; круглий стіл на тему: «Постать Б.Д.Грінченка в медіа просторі», перегляд документального фільму студентами І курсу  (авторство «АстудіЯ» Київського університету імені Бориса Грінченка «інший…инший Грінченко»), круглий стіл на тему: «Освіта в Києві Грінченківської доби», круглий стіл на тему: «Можливості археологічного пошуку Батьківщини Б.Д.Грінченка».

Щорічний круглий стіл на тему: «Історики української діаспори»

 

6 грудня 2017 р., студенти історики 4 курсу Історико-філософського факультету разом із к.і.н., доцентом кафедри історії України, науковим керівником Студентського історичного гуртка «Енігма», Тарасенко О.О., провели щорічний круглий стіл на тему: «Історики української діаспори».

У своїх цікавих доповідях студенти Яна Ціломудра, Сергій Толочко, Олег Гальчук, Анна Семеха, Оксана Болдар, Валентина Глушенко, Антон Нідікта, Анна Яворська, Марина Мудрак, Ірина Захарчук, Андрій Гончарук, Даніїл Ситник, Єлизавета Мазохіна, Вікторія Стецик  розповіли про істориків української діаспори Дмитра Антоновича, Омеляна Пріцака, Дмитра Дорошенка, Бориса Крупницького, Любомира Винара, Наталю Полонську-Василенко, Аркадія Жуковського, Ореста Субтельного, Василя Кучабського, Павла Магочія. 

 

Перегляд фільму "інший...інший Грінченко"

Студенти І курсу історико-філософського факультету в рамках Грінченківської декади переглянули документальний фільм (авторство «АстудіЯ» Київського університету імені Бориса Грінченка) «інший…інший Грінченко» 

IMG 20171204 152454 1600x900

 

IMG 20171204 152404 1600x900

Зустріч студентів із громадським діячем Інною Василівною Силантьєвою

 

     28 листопада відбулась зустріч студентів Історико-філософського факультету з громадським діячем, керівником школи персонального брендингу, політичного піару та соціального іміджу – Інною Василівною Силантьєвою. Проведено лекцію на тему: «Благодійні соціальні проекти для дітей», обговорювались питання:

      1. Як виграти грант для реалізації соціального проекту і співпрацювати з меценатами».

      2. Персональний брендинг – ключ до успіху в реалізації соціальних проектів.

Інна Силантьєва

  • Експерт у сфері соціального іміджу. Медіаексперт.
  • Організатор всеукраїнського проекту «HelpSport».
  • Посол доброї волі з питань екології.
  • МО «Let s do it Ukraine», громадський діяч.
  • Засновник школи персонального брендингу, політичного піару і соціального іміджу.
  • Керівник проектів «Зіркові історії успіху», «Діти за мир/ Kids for peace». «Нас єднає Шевченкове слово» та інших.

        Дружина першого українського плавця, який завоював золоту медаль чемпіонату світу, срібло на Олімпійських іграх, чемпіона Європи, депутата Верховної ради України – Дениса Силантьєва.

    Інна Силантьєва – Голова Всеукраїнського Жіночого Руху «Жінки за зміни»,соціально-політичний експерт, громадський діяч, яка нагороджена ООН за соціальний проект для дітей з вадами зору «Відчути книгу».

 

Прем’єра вистави "Територія свободи"

    Прем’єра у студентському театрі «Борисфен»

  22 листопада 2017 р. студентський театрі «Борисфен» радував своїх прихильників прем’єрою вистави О.Миколайчука «Територія свободи». У виставі порушувалися вічні питання дружби, відносин між поколіннями, побутові незручності та інше. Нашими глядачами були студенти молодших  курсів різних підрозділів університету та гості артистів. Дякуємо їм за те, що знайшли час і відвідали прем’єру.

   Щира подяка артистам, які, попри навчання, підготували дуже непросту і об’ємну виставу. 

Участь викладачів кафедри історії України Історико-філософського факультету у міжнародній конференції україністів у Празі 24-26 листопада

 

             Протягом 24 – 26 листопада 2017 р. у Празі (Чеська Республіка) в Інституті східноєвропейських студій філософського факультету Карлового університету за  сприяння Східноєвропейського клубу та Чеської асоціації україністів відбулася Міжнародна конференція україністів «Україна як культурний та історичний наратив (мов, історія, література)». У роботі конференції взяли участь провідні вітчизняні та зарубіжні науковці (історики, політологи, філологи тощо) з 5-ти країн Європи, а також із вітальним словом до учасників конференції звернувся Надзвичайний і Повноважний посол України у Чеській Республіці – Євген Перебийніс.

                 Завідувач кафедри історії України Історико-філософського факультету – д.і.н., професор Салата О.О. та к.і.н. та доцент – Гуменюк О.А. виступили з доповідями на конференції та презентували Науково-практичний центр дослідження історії української еміграції та діаспори, який від жовтня 2017 р. функціонує на базі кафедри історії України. У перший день конференції 24 листопада Оксана Салата представила доповідь на тему «Збереження українським народом національної ідентичності в умовах інформаційного протистояння Німеччини та СРСР у роки Другої світової війни». У той же день Олена Гуменюк виступила з темою «Українська молодь у Європі в 1920 – 1939 рр.: еволюція від воїна до студента». Обидві доповіді надзвичайно зацікавили учасників конференції та викликали жваву дискусію.

              Презентація планів і діяльності Науково-практичного центру дослідження історії української еміграції викликали чималий резонанс та зацікавлення учасників конференції. Крім того, вдалось домовитись про майбутню співпрацю з міжнародними партнерами як в рамках роботи Центру, так і на базі проведення спільних наукових досліджень. 

20171124 163647

 

 

 24068016 1918816664802294 4215429699780009511 n

 

23794970 10210865678901316 5632531085786076864 n

 

24059552 1918820098135284 8787795309637277995 o

 

Вшанування пам’яті жертв Голодомору (1932-1933 рр.)

       Історико-філософський факультет долучилився до відзначення 85 річниці пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій (1932-1933 рр.) в Україні. На факультеті була запалена свічка Пам'яті – як символічне нагадування нинішнім і прийдешнім поколінням про численні жертви штучного Голодомору.

 

P71124-114157 1000x741

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про Факультет Новини Події