Ви тут: Головна Про Факультет Новини Події Нагорода ім. І.Виговського завідувачу кафедри всесвітньої історії Срібняку І. В.

Нагорода ім. І.Виговського завідувачу кафедри всесвітньої історії Срібняку І. В.

 

Лауреат цьогорічної Нагороди імені Івана Виговського –

професор Київського університету імені Бориса Грінченка

ІГОР СРІБНЯК

       22 травня 2017 р. у Варшавському університеті відбулась церемонія вручення Нагороди імені Івана Виговського, яка є під патронатом Президента Польщі, та має своїм завданням відзначення заслуг громадян України у розвитку науки і культури, розбудові громадянського суспільства, обстоюванні демократичних цінностей та європейського вектору розвитку України.

       Номінанти цієї нагороди визначаються рішенням її Капітули, яка складається з делегатів 25 провідних університетів та вищих шкіл Польщі. Цього року цю наукову відзнаку, яка передбачає проходження кількамісячного наукового стажування в Польщі, отримали 10 українських науковців.

       Лауреатом Нагороди ім. І.Виговського у 2017 р. став проф. д-р Ігор Срібняк, завідувач кафедри всесвітньої історії історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка. Його наукове стажування триватиме один рік, в рамках якого лауреат має відвідати 6 університетів Польщі, в яких провадитиме виклади та презентуватиме результати своїх наукових пошукувань перед польськими викладачами та студентами.

       Підсумком його наукової роботи має стати публікація низки статей з історії української військової еміграції в міжвоєнній Польщі, видання монографії «Каліш: центр українського життя в Польщі (1921-1939 рр.)» та друк чергового випуску польсько-українського журналу «Над Віслою і Дніпром: Польща і Україна в європейській перспективі – минуле і сьогодення».

   Докладніше про церемонію вручення також див.:

    http://studium.uw.edu.pl/odbyla-sie-ceremonia-wreczenia-nagrody-im-iwana-wyhowskiego/

 

З вітального листа Президента Польщі п. Анджея Дуди

(повний текст листів Президента Польщі та Маршалка Сейму додаються):

«Складаю сердечні поздоровлення цьогорічному лауреатові Нагороди – пану професору Ігореві Срібняку з Київського університету імені Бориса Грінченка. Дослідження пана професора стосуються історії польсько-українських взаємин в міжвоєнному часі, і зокрема долі українських вояків – наших союзників у війні з більшовиками, – є цінним внеском у розвиток знань про нашу спільну історію. Поваги заслуговує доробок пана професора як головного редактора наукового часопису «Над Віслою і Дніпром: Польща і Україна в європейській перспективі – минуле і сьогодення» Є переконаний, що річний науково-дидактичний побут в шістьох польських університетах буде для пана професора засобом для нових досягнень і встановлення близьких контактів з польськими дослідниками і студентами».

 

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про Факультет Новини Події Нагорода ім. І.Виговського завідувачу кафедри всесвітньої історії Срібняку І. В.