Наукові дослідження кафедри

КАФЕДРИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

1. Історія України.
  2. Історична урбаністика.
  3. Проблеми теорії та методології історичного дослідження.
  4. Проблеми викладання національної історії в умовах освітніх реформ та інформаційного суспільства.

Наукові дослідження здійснюються під керівництвом докторів історичних наук, професорів Салати О.О., Щербака В.О., Михайловського В.М.,Гедьо А.В.; кандидатів історичних наук Боня О.І., Будзар М.М., Тарасенко О.О.

Розробляються наукові теми:

Салати О.О.

-       Соціально-культурні та інформаційні процеси в Україні в 30-40-х роках ХХ століття.

-       Історія військово-політичних конфліктів у першій половині ХХ століття.

Щербак В.О.,

-       Соціокультурний розвиток ранньомодерної України

Михайловський В.М.

-       Історія самоврядування на українських землях у XIV-XVIII ст., історія регіонів, історія еліт.

-       Суспільно-політичні практики еліт на українських землях у XIV-XVIII ст.

Гедьо А.В.

-    Архівна евристика матеріалів в архівних установах щодо ролі іноземців та представників національних меншин в історії України протягом XVII – початку XX ст.

Бонь О. І.

-       Історія української науки, музейної справи і пам'яткоохоронного руху кінця ХІХ – першої третини ХХ ст.

Тарасенко О.О.

-       Школа істориків Університету Св. Володимира ХІХ ст. в історіографії.

Будзар М. М.

-       Історія культури; становлення української історико-культурологічної думки, панська садиби Лівобережної Україні XVIII–XIX ст. століття як історико-культурний феномен, маєткові комплекси Лівобережної України як історико-культурні пам’ятки.

Основні напрямки наукового пошуку студентів, магістрантів та аспірантів:

-  вивчення наукового доробку науковців із зазначеної проблематики;

-  підготовка і публікація наукових статей, участь у конференціях за тематикою наукової школи.

-  підготовка дисертацій за тематикою наукової школи.