Кафедра історії України

YOUNG SCIENTISTS GRINCHENKO – SETON

INTERNATIONAL JOURNAL

gs

Заснований у 2020 р. за ініціативи к.і.н, доцентки Тарасенко Ольги Олексіївни, доцентки кафедри історії України Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка та професора Джеймса К. Дейлі, доктора освітніх наук, професора, Департамент освітніх досліджень Коледжу освіти і соціальних послуг Сетон Хол Університету (Нью Джерсі, США).

Профільна тема: Розбудовуємо взаєморозуміння крізь час і кордони / Building Understanding Across Time and Borders.

Плідна міжнародна співпраця у проєкті «Розбудовуємо взаєморозуміння крізь час і кордони» / «Building Understanding Across Time and Borders» між студентами істориками Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка та студентами католицького Сетон Хол Університету (штат Нью Джерсі, США) триває 13 років, із 2008 р.

У 2020 р. продовженням міжнародного співробітництва між двома університетами стало написання статей студентами Історико-філософського факультету, Інституту журналістики та Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка, під керівництвом наукового керівника гуртка «Енігма», доцентки кафедри історії України Тарасенко Ольги Олексіївни, та статей студентів Сетон Хол Університету під керівництвом професора Джеймса К. Дейлі до першого випуску онлайн часопису «Грінченко – Сетон міжнародного журналу молодих науковців».

Засновником та видавцем міжнародного онлайн журналу для молодих дослідників став Київський університет імені Бориса ГрінченкапартнеромСетон Хол Університет.

У журналі створена міжнародна редакційна колегія.

Журнал видається двічі на рік.

Метою електронного журналу  «Грінченко – Сетон міжнародний журнал молодих науковців» є заохочення та підтримка студентів, молодих вчених у дослідженні важливих питань, що стоять перед освітою, наукою та світом.

Видання першого випуску «Грінченко – Сетон міжнародного журналу молодих науковців»

Українсько – американська конференція «Перший випуск «Грінченко – Сетон міжнародного журналу молодих науковців» 31 березня 2021 р.

Перший випуск онлайн часопису «Грінченко – Сетон міжнародного журналу молодих науковців». Опубліковано: 2020-12-28.

Том 1 № 1 (2020): Грінченко Сетон міжнародний журнал молодих науковців. : https://ysgsij.kubg.edu.ua/

Науково-практичний центр

дослідження історії української еміграції та діаспори

Мета: всебічне вивчення аспектів української еміграції, а також створення та функціонування діаспорних організацій за кордоном протягом ХІХ – ХХІ ст. Співпраця з українськими діаспорними організаціями (науковими, освітніми, громадськими тощо) та іноземними науково-дослідними центрами дослідження міграційних процесів.

Напрямки роботи Центру:

• Військова еміграція починаючи від 1917 р. В основному міжвоєнний період, українські військовополонені та інтерновані Української Галицької армії та Армії Української Народної Республіки
  • Політична еміграція: дві хвилі після національно-визвольних змагань 1917 – 1921 рр. (в основному країни Європи) та після Другої світової війни – Західна Європи, країни Америки, Австралія.
  • Молодіжні організації на еміграції: ХХ – ХХІ ст., студентські, пластові, сокільські, культурно-освітні тощо.
  • Науково-освітня діяльність на еміграції: заснування та діяльність освітніх та наукових закладів, їх внесок у розвиток світової науки.
  • Культурна та видавнича діяльність українських емігрантів у ХХ – ХХІ ст.
  • Діаспорні організації протягом останніх 20-ти років та їх співпраця з незалежною Україною.

Кординатори Центру:

• Гуменюк О.А.