Міжнародна наукова конференція “Спільноти локальні в польсько-литовській Речі Посполитій XVI-XVIII ст.”

З 16 по 18 листопада у місті Краків (Польща) відбулася VІІІ Міжнародна наукова конференція “Спільноти локальні в польсько-литовській Речі Посполитій XVI-XVIII ст.”, яку організувало коло наукове студентів істориків Ягеллонського Університету.

Від Київського університету імені Бориса Грінченка в конференції взяли участь студенти: Фіськович Софія (доповідь на тему: “Родина Киселів в Володимирському повіті, в XVI – 1-й пол. XVII ст.), Куляниця Наталія (“Рід Збаразьких-Вишневецьких в XVI – 1-й пол. XVII ст.: вибір служебного партнера”) та Зотова Тетяна (Родина Стемпковських в першому поколінні на Волині кінець XVI – 1 пол. XVIIст.) та доктор історичних наук Віталій Миколайович Михайловський.

Окрім виступів учасників конференції, були проведені цікаві дискусії та дебати за участю відомих істориків. Відбулися обговорення на тему: “Еліти шляхетські Речі Посполитої” за участю професора Марека Вагнера, доктора Єжи Тернеса та доктора габілітованого Ярослава Століцького. Також, вельми ціковою була дискусія “Чи тільки шляхта творила Річ Посполиту?” за участю доктора габілітованого Томаша Вісліча, доктора Єви Дановської та професора Криштофа Заморського.

Також в рамках конференції студенти відвідали виставку “Паломник, подорожній, турист – пізнання світу” з колекції музею стародруків та картографії Музею Народового в Кракові (на базі Музею-колекції Гутен-Чапських).

Неймовірна архітектура Кракова, цікаві музеї, старі костели, бібліотека Чарторийських, славетний королівський замок Вавель, соляна шахта у Вєлічці, залишили незабутні спогади. Маємо надію, що в майбутньому міжнародні контакти слугуватимуть поліпшенням якості наукових досліджень серед студентства.

 

 

Факультет у соціальних мережах